• |  
           

O czym możesz nie wiedzieć wybierając kredyt samochodowy?

Zakup samochodu to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu, ale to nie problem, jeżeli zdecydujesz się na kredyt celowy. Czego możesz jednak nie wiedzieć o kredycie samochodowym, a co może stanowić o przewadze takiej umowy nad leasingiem lub zwykłym najmem?

Lojalnościowa struktura współpracy z bankami motoryzacyjnymi

Bardzo popularna praktyka to współpraca banku detalicznego z dealerem, co pozwala na wypracowanie warunków preferencyjnych obsługi zobowiązania. Dealerzy obiecują też przy ratach balonowych odkupienie pojazdu po cenach rynkowych. To umożliwi wybór nowego samochodu dosłownie po kilku latach bez potrzeby angażowania własnej gotówki. Najczęściej kwota ze sprzedaży wystarczy, aby pokryć ostatnią ratę balonową i pierwszą ratę nowego kredytu samochodowego. Można w tym przypadku mówić o podstawowym budowaniu lojalności.

Czytaj więcej »

Oszczędzanie za pomocą lokat bankowych

Opublikowano w 2019-06-10
Jak się okazuje opłacalność lokat to bardzo zmienny czynnik i nie zawsze opłaca się umieszczać pieniądze na lokatach, a z drugiej strony nie zawsze opłacalne jest inwestowanie na rynku kapitałowym. A zatem jak prawidłowo podejść do oszczędzania na lokatach bankowych, aby uniknąć problemów i aby było to dla nas opłacalne sprawdź oferty na http://www.lokatapremium.pl/.

Czytaj więcej »

Różne oferty kredytów gotówkowych.

Bank w dzisiejszych czasach tak naprawdę walczą o względy klientów. Jest tak wiele ofert kredytów gotówkowych, że mamy w czym wybierać i właśnie dlatego aż tak rośnie konkurencja między bankami. W każdym można znaleźć co najmniej kilka różnych ofert, które mogą dopasować się do bardzo dużej ilości klientów. Sprawdzimy kilka ofert dla konkretnych kwot kredytów z konkretnym okresem kredytowania, tworząc te porównanie opieraliśmy się na wyliczeniach portalu 17bankow.com.

Kredyt gotówkowy 100 000 złotych na 120 miesięcy.

Bank Credit Agricole oferuje swoim klientom kredyt gotówkowy z RRSO w wysokości 12,54% i oprocentowaniem nominalnym rzędu 8,70% w skali roku. Dla banku tytułem prowizji trzeba zapłacić 12,50% kwoty kredytu. Każda z rat miesięcznych przy kredycie dziesięcioletnim na kwotę 100 000 złotych będzie po 1 251 złotych. Daje nam to całkowity koszt kredytu w wysokości 62 570 złotych. kredyt na tak wysoką kwotę jest już dosyć dużym zobowiązaniem, dlatego też okres kredytowania będzie dosyć długi. Każdy kto bierze kredyt bez względu tak naprawdę na jego kwotę, chce rozłożyć go na taką ilość rat jaką najłatwiej mu będzie spłacić. Jak wiadomo im więcej będzie tych rat, tym te raty będą niższe.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy 50 000 złotych na 60 miesięcy.

Nasz kredytobiorca zaciąga tym razem kredyt gotówkowy w wysokości 50 000 złotych jaki ma zamiar spłacić w ciągu 60 miesięcy. Sprawdzimy ile będzie go kosztować jeżeli wybierze pożyczkę gotówkową w Banku Citi Handlowym, kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas oraz pożyczkę zimową 0% w Alior Banku.

Pożyczka gotówkowa w Citi Banku Handlowym.

Decydując się na pożyczkę gotówkową w Citi Banku Handlowym możemy zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 1 000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Co do okresu spłaty takiego kredytu możemy go rozłożyć na okres kredytowania od 9 do maksymalnie 120 miesięcy. Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego w Citi Banku Handlowym równe jest 5,99% w skali roku. Prowizja jaką pobiera bank za udzielenie zobowiązania wynosi 6% kwoty jaką bank pożyczy kredytobiorcy. Zaciągając kredyt gotówkowy na kwotę 50 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy, każda z rat będzie po 966 złotych. Całkowity koszt kredytu będzie w wysokości 10 985 złotych, z czego całkowita kwota spłacanych odsetek będzie rzędu 7 985 złotych. Przed skorzystaniem z oferty kredytu gotówkowego w tym banku musimy dostarczyć oświadczenie o zarobkach. Będzie ono niezbędna, aby można było się ubiegać o przyznanie kredytu. Kredytobiorca ma możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania jak również może negocjować z bankiem wysokość oprocentowania. Bank jest otwarty na ewentualne negocjacje.

Czytaj więcej »

Co musisz wiedzieć przed złożeniem wniosku o pożyczkę niezabezpieczoną?

Pożyczka niezabezpieczona, znana również jako pożyczka osobista lub gotówkowa, jest wydawana całkowicie na podstawie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać żadnych zabezpieczeń zastawionych jako zabezpieczenie pożyczki, ale tego rodzaju pożyczki bez zabezpieczenia są zwykle udzielane wyłącznie kredytobiorcom o wysokich ocenach kredytowych. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę niezabezpieczoną, sprawdź, jakie kwalifikacje są tymi, których wymagają wierzyciele i jak wybrać odpowiednią pożyczkę dla siebie.

Kwalifikacja do niezabezpieczonej pożyczki

Poznaj podstawy niezabezpieczonych pożyczek osobistych gotówkowych, a będziesz dużo bardziej gotowy do ich zaciągnięcia. Kwoty pożyczek niezabezpieczonych wahają się od 1000 do 50 000 zł. Wierzyciele oceniają Twoją zdolność kredytową, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do niezabezpieczonej pożyczki i w jakiej stopie procentowej. Stopy procentowe są zwykle wyższe w przypadku pożyczek niezabezpieczonych, więc planuj spłacić je tak szybko, jak to możliwe.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy od ręki

Opublikowano w 2018-10-04
Pieniądze od wielu już stuleci sprawdzają się w naszym życiu. Są one bardzo potrzebnym elementem, dlatego każdy stara się, jak tylko może, aby zdobywać takie finanse, które pozwolą doskonale żyć. Obecnie mamy bardzo wiele możliwości w zdobywaniu pieniędzy, dlatego warto szukać takiego narzędzia, które pozwoli nam na zarabianie prawdziwej kasy. Bywa jednak tak, że wiele osób nie ma możliwości na zarobienie pieniędzy, a jak już zarabiają, to nie są to kokosy, które można odłożyć i wykorzystać na czarną godzinę. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Najlepiej pożyczyć takie pieniądze.

Czytaj więcej »

Metody restrukturyzacji zadłużenia najpopularniejsze w kraju

W Polsce dochodzi do zwiększenia wskaźnika zadłużenia gospodarstw domowych. Większość budżetów domowych obciąża naturalnie kredyt hipoteczny stanowiący często jedyną szansę na normalne funkcjonowanie. Z drugiej strony rodziny wykorzystują kredyty krótkoterminowe, typowo konsumpcyjne, aby sprostać różnym wymaganiom otoczenia. Z tego powodu warto zawczasu zapoznać się z popularnymi metodami restrukturyzacji zadłużenia. Dzięki temu unikniesz wielu problemów ekonomicznych, sprawdź ranking najlepszych ofert na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Czytaj więcej »

Czy wiele kredytów jednocześnie to dobry pomysł?

Zaciąganie wielu kredytów jednocześnie to praktyka niezwykle popularna, a współczesny system dokonywania zakupów to zdecydowanie ułatwia. Czy bazowanie na wielu kredytach w budżecie gospodarstwa domowego to jednak dobry pomysł? W artykule podyskutujemy o wadach i zaletach podobnego rozwiązania, a także o najważniejszych technikach restrukturyzacji, jeżeli już nie radzisz sobie z regulowaniem kilku rat jednocześnie.

Nadmierne zadłużenie pod kontrolą – na jakich warunkach?

Standardowo pożyczka krótkoterminowa, czy inny rodzaj zobowiązania poprawia moc nabywczą gospodarstwa domowego, a to kluczowa kwestia do zrozumienia zalet wszystkich kredytów. Im więcej pożyczek bierzesz na siebie, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego zaspokojenia najważniejszych potrzeb domowników. Oczywiście do udzielenia kredytu potrzebujesz pozytywnej zdolności kredytowej, a przy nadmiarze pożyczek trudno mówić o racjonalnej współpracy z bakami detalicznymi, czy firmami pożyczkowymi. W pewnym punkcie wpadasz po prostu w kategorię niewypłacalności, a żadna poważna instytucja finansowa nie zaspokoi potrzeb takiego kredytobiorcy. Nad nadmiernym zadłużeniem warto zatem zapanować. Optymalna struktura to kredyt hipoteczny, pożyczki krótkoterminowe, ewentualnie limity na kartach kredytowych, z których korzystasz tylko od czasu do czasu, chociażby podczas świąt. Kredytobiorcy przy nadmiernym obciążeniu zobowiązaniami zgłaszają wiele problemów. Przede wszystkim niektórzy kredytobiorcy, dość duży procent zapomina w końcu o spłacie niektórych rat, co wywołuje negatywne konsekwencje w historii współpracy z bankiem. Dochodzi do tego dyskomfort psychiczny, zróżnicowane oprocentowanie, często niekorzystne, trudne formalności przy rozwiązywaniu umowy. Aby uniknąć wskazanych obszarów ryzyka warto przemyśleć potencjał konsolidacji kredytów.

Czytaj więcej »

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby się zadłużyć?

Opublikowano w 2018-03-20
Gospodarstwo domowe, które chce faktycznie pozyskać dodatkowe pieniądze z banków detalicznych, czy firm pożyczkowych powinno się dokładnie przygotować na spełnienie konkretnych wymagań odnoszących się przede wszystkim do badania zdolności kredytowej. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zadłużyć się bez większych problemów, do tego dość ekonomicznie? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy dla firm

Często głównym źródłem finansowania dla firm, zwłaszcza na start jest kredyt gotówkowy. Jeżeli dopiero ruszamy z biznesem, potrzeby środków na budowę nowych pomieszczeń dla naszej firmy, chcemy zainwestować w istniejące już nieruchomości, potrzebujemy zakupić samochód, lub też inny sprzęt niezbędny do rozwoju naszej firmy przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju instytucje finansowe, które w swojej ofercie mają różnego rodzaju kredyty przeznaczone specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj więcej »

Gdzie ulokować sto tysięcy złotych?

Wyobraźmy sobie sytuacje, kiedy sprzedaliśmy duże mieszkanie, kupiliśmy za nie kawalerkę i zostało nam jeszcze wolne sto tysięcy złotych. Można te pieniądze wydać na cokolwiek, ale jeżeli w danej chwili niczego nam nie brakuje dobrym rozwiązaniem będzie wpłacenie naszych oszczędności na lokatę. Jak wybrać tą najlepszą? Nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Koniecznie musimy posprawdzać kilka ofert różnych banków zanim któremuś powierzymy nasze oszczędności.

Nest Bank ma w swojej ofercie Nest Lokatę Nowe środki, którą można wpłacić nasze sto tysięcy złotych. Wpłacając je na rok możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,2%, co da nam zysk netto w wysokości 1782 złotych. Nest Lokata Nowe Środki jest lokatą na jaką możemy wpłacić od tysiąca złotych do dwustu tysięcy złotych. Bank ofertę kieruje zarówno do nowych klientów banku jak i do tych, którzy są już jego klientami. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie konta w banku. Samą lokatę można założyć online lub odwiedzając oddział banku. Całkowita utrata odsetek jest konsekwencją jaką poniesiemy za zerwanie lokaty przed czasem. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy daje nam gwarancja BFG.

Czytaj więcej »

Nie dali ci kredytu? Przeczytaj co możesz zrobić.

Opublikowano w 2017-09-13

Jeśli zostałeś oddelegowany z wnioskiem do nowej karty kredytowej lub pożyczki, możesz podjąć kroki, aby zrozumieć, dlaczego. Są też rzeczy, których powinieneś unikać, bo one mogą sprawić, że nawet trudniej będzie uzyskać kredyt w przyszłości. Dowiedz się więcej o alternatywnych sposobach zaciągania pożyczek, aby rozważyć lub unikać takich postępowań.

Co należy powiedzieć, jeśli odmówiono kredytu lub pożyczki?

Jeśli odrzucasz kredyt lub pożyczkę, w wyniku przeszukania Twojego pliku referencyjnego kredytodawca powinien poinformować o tym firmę pożyczkową i poinformować o tym, która agencja kredytowa z tego korzystała. Możesz skontaktować się z agencją kredytową, poprosić o kopię swojego pliku. Możesz też zapytać pożyczkodawcę, dlaczego ci odmówili - i jakie informacje są z tym związane - ale nie muszą szczegółowo wyjaśniać.

Czytaj więcej »

Alternatywne wykorzystanie kredytu

Korzystanie z kredytu gotówkowego jest w Polsce powszechnym zjawiskiem. Standardowo kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na konsumpcję, a także na ciekawe inwestycje. Zagospodarowanie kredytu gotówkowego jest w niektórych sytuacjach bardzo oryginalne. W artykule zobaczysz, w jaki sposób można alternatywnie zarządzać kredytami gotówkowymi.

W Polsce jest duży problem z wkładem własnym przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny. Wartość wkładu własnego rośnie właściwie z roku na rok przez presję na ograniczenie ryzyka w bankach komercyjnych. Wkład własny to bardzo często 70 – 100 000 złotych. Można oczywiście wykorzystać ubezpieczenie zamiast zgromadzonych oszczędności, ale to nie zawsze dobra perspektywa, a do tego mocno kosztowna i przy ograniczonej zdolności kredytowej niemożliwa do zastosowania. 

Czytaj więcej »

Koszty w chwilówkach – analiza branżowa

W branży kredytów generowanie zysków z prowizji jest wręcz obowiązkowe dla przetrwania. Chwilówka to jeden z najpopularniejszych produktów w prywatnych firmach pożyczkowych, ale warto wiedzieć, z jakich kosztów się składa i w jaki sposób można je rozsądne optymalizować. W artykule porozmawiamy o najważniejszych kosztach w chwilówkach, a także o perspektywach rozwoju branży.

Analiza kosztów w umowach kredytów krótkoterminowych

Główny koszt w chwilówkach to oczywiście oprocentowanie nominalne. Chwilówka to pojęcie potoczne. Nie ma odzwierciedlenia w ustawach. Chwilówka to można powiedzieć kredyt konsumpcyjny na krótki okres. Do chwilówki pasuje ustawa o kredycie konsumenckim. Oprocentowanie nominalne osiąga maksymalne, regulowane wartości. To czterokrotność stopy lombardowej. Mówi o tym tzw. ustawa antylichwiarska. Oprocentowanie nominalne nie wystarczy najczęściej do pokrycia budżetu prywatnych firm pożyczkowych. Z tego powodu kredytobiorca ponosi duże koszty pozaodsetkowe przy nawiązywaniu współpracy z parabankiem. Główny koszt pozaodsetkowy to prowizja. Jak kształtuje się wysokość prowizji? To funkcja kwoty pożyczki i terminu spłaty. Im dłuższa spłata i im większa pożyczka, tym wyższa prowizja i opłaty dodatkowe. To standard w branży. Opłaty dodatkowe przekraczają w wielu przypadkach 100% pozyskanej kwoty pożyczki. To już w praktyce lichwa i pożyczka udzielana na nieuczciwych warunkach. Ustawa antylichwiarska jednak ewoluuje i prawdopodobnie w najbliższym czasie koszty pozaodsetkowe zostaną mocno ograniczone, co doprowadzi ostatecznie do oczyszczenia sektora kredytów krótkoterminowych z podmiotów mało etycznych. Czasami kredytobiorca ponosi koszt ustanowienia zabezpieczenia umowy kredytowej, np. przy złej zdolności kredytowej. Taki koszt to często wiele procent od wartości pożyczonego kapitału.

Czytaj więcej »

 Rodzaje lokat bankowych i ich oprocentowania.

Rodzaje lokat bankowych.

Lokata rentierska jest jednym z depozytów terminowych jakie są idealnym rozwiązaniem dla bardziej zamożnych klientów, który mają nieco więcej pieniędzy. W przypadku tej lokaty odsetki nie są kapitalizowane, jednak są one wypłacane w określonych odstępach jakie zostały ściśle ustalone w umowie. Mogą być one wypłacane co miesiąc lub co kwartał. Ranking najlepszych lokat rentierskich można znaleźć w Internecie razem z porównaniem tych najlepiej opłacalnych. Lokata terminowa jest umową jaka jest zawierana na określony odcinek czasu. Klient banku powierza bankowi swoje pieniądze na określony czas w zamian za otrzymanie od tej kwoty stosownego zysku w postaci odsetek, które naliczane są dzięki oprocentowaniu lokaty. Po czasie jaki został określony w umowie bank wypłaca klientowi jego pieniądze łącznie z naliczonymi odsetkami. Mówiąc inaczej lokata terminowa jest pewnego rodzaju pożyczką jaką klient udziela bankowi. Bank mając nasze pieniądze może nimi dysponować w sposób jaki potrzebuje, a my za to otrzymamy określony zysk z odsetek.

Lokata w złoto i lokata walutowa.

Dosyć ciekawa jest tak zwana lokata w złoto. Jest to określenie wszystkich sposobów, które pozwalają nam pomnażać swoje oszczędności, które opierają się na złocie. Najczęściej są to lokaty, które opierają się na kursie złota. Wszystko polega na kupnie sztabek lub monet złota i sprzedanie ich za jakiś czas, kiedy kurs złota będzie większy. Oszczędzanie poprzez złoto kilka lat temu było bardzo popularne. Dziś o wiele mniej osób sie na to decyduje. Lokata walutowa jest kolejnym z depozytów terminowych, ale jej zasada działania jest nieco inna. Środki deponowane są w obcej walucie. Jest to jedna z bardziej skomplikowanych lokat jakie obecnie są dostępne na rynku i decydując się na nią warto wiedzieć o niej jak najwięcej. W przypadku lokaty walutowej można liczyć co prawda na większe oprocentowanie, ale wiąże się ona z większym ryzykiem niż inne lokaty terminowe w polskich złotówkach. Kupno i sprzedaż walut ciągle się waha przez co bardzo trudno jest określić jaki będzie zysk z takiej lokaty.

Czytaj więcej »

Banki idealne.

Idea Bank i jego oferty.

Idea Bank jest bankiem założonym w formie spółki akcyjnej w 1991 roku. Jego siedziba Głowna znajduje się w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 33. Prezesem Idea Banku jest Jarosław Augustyniak. Dawniej bank nazywał się GMAC Bank Polska SA. Bank nastawiony jest na obsługiwanie małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to bank, którego usługi skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców i do osób, które prowadzą indywidualną działalność gospodarczą. W ofercie znajdziemy między innymi kredyty hipoteczne, kredyty inwestycyjne i tak zwane mikro pożyczki. Idea Bank jest bankiem, który ma w swojej ofercie także depozyty i produkty inwestycyjne. Jeżeli chodzi o depozyty bank oferuje depozyty terminowe i negocjowane, a także ROR i rachunki oszczędnościowe. Oferta produktów inwestycyjnych związana jest z funduszami inwestycyjnymi. Ponadto bank oferuje doradztwo swoim klientom odnośnie zarządzania ryzykiem. Idea Bank w 2011 roku przejął oddziały po Allianz Bank Polska SA. Obecnie bank ma ciekawą propozycję dla przedsiębiorców. Uruchomiony został program Inkubatory przedsiębiorczości, w którym pięćdziesięciu przedsiębiorców, którzy przedstawią najlepszy biznes plan może założyć spółkę w ramach grupy należącej do Idea Banku. Bardzo ciekawy sposób na pozyskanie nowych klientów.

Czytaj więcej »

Kredyt bankowy, dobre i złe strony.

Opublikowano w 2017-02-17
Jakie jest najpowszechniejsze źródło finansowe wśród przedsiębiorców polskich? Chodzi tutaj oczywiście o kredyt bankowy. Z pewnością taki instrument finansowy może się składać z określonych dobrych i złych stron. Źródła finansowe, które są alternatywne to oczywiście korzyść pod względem podatku i ceny. Warto mieć świadomość tego, że kredyt bankowy to dobry sposób na sfinansowanie skomplikowanego inwestycyjnego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej »

Lokaty nieodnawialne

Na rynku istnieje współcześnie wiele typów lokat, na które można się zdecydować w dowolnym momencie. Dużą popularnością cieszą się jednak lokaty nieodnawialne, które mają w sobie dużo pozytywów. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że klient doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kiedy konkretnie zakończy się termin podpisanej umowy z danym bankiem. Po jego zakończeniu będzie można wypłacić swoje pieniądze z lokaty wraz z odsetkami, które się tam zebrały. Widać wyraźnie, że warto zdecydować się na taką opcję, która może przynieść zainteresowanym wymierne korzyści. Tego typu lokata bankowe może okazać się najlepszym sposobem na rozmnażanie pieniędzy. Dzięki temu uda nam się uzyskać w miarę szybkim tempie dobre pieniądze, które potem można wykorzystać np. na założenie firmy.

Czytaj więcej »

Najtańszy kredyt na święta

Opublikowano w 2016-10-04

Chcąc zapewnić sobie i bliskim pogodne święta i niezapomniane chwile należy się do tego odpowiednio przygotować. Trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować świąteczny budżet i policzyć ile pieniędzy będzie ostatecznie potrzebne na święta, prezenty, czy też Sylwestra. Musimy zyskać rozeznanie w swoich finansach, gdyż okres przedświąteczny wiąże się z wieloma wydatkami i może się okazać, że trudno będzie nam je zrealizować wyłącznie z własnych środków. Może się okazać, że skorzystanie z pomocy banku będzie nieodzowne, by zabezpieczyć sobie zapas niezbędnych pieniędzy.

Zadanie będziemy mieli ułatwione, gdyż banki w okresie przedświątecznym oferują kredyty gotówkowe na bardzo dobrych warunkach, często połączone ze świątecznymi promocjami. Dzięki temu możemy rozwiązać nasze problemy ze świątecznym niedoborem gotówki za relatywnie niską cenę. Przed świętami udostępniane są oferty na wyjątkowych warunkach niedostępnych w innym czasie, dlatego też warto je znaleźć i skorzystać, by zagwarantować sobie jak najniższe obciążenie ratą po świętach.

Czytaj więcej »

Oprocentowanie lokat bankowych.

Lokaty bankowe są w obecnych czasach niezwykle popularne, bardzo wiele Polskich rodzin posiada lokatę bankową, czasem nawet jest to kilka lokat bankowych, na rodziców i na dzieci oddzielnie. Dzieje się tak, dlatego ponieważ opłaca się zakładać lokaty bankowe. Jest to miejsce w banku, w którym przechowujemy nasze pieniądze i gromadzone oszczędności, mało tego, nie dość, że są one tam całkowicie bezpieczne, to dodatkowo pomnażają się o konkretny procent. Oczywiście oprocentowanie lokat bankowych jest różne, waha się od jednego procenta wzwyż, to też nim zdecydujemy się na konkretną lokatę bankową, wcześniej powinniśmy zrobić rozeznanie pośród lokat, tak by wybrać te, która będzie najbardziej nam odpowiadać. Oczywiście jest jedna uniwersalna reguła, o której także powinniśmy pamiętać, szczególnie w momencie, w którym będziemy decydowali jak dużą kwotę wpłacimy na lokatę. Owa uniwersalna reguła jest bardzo prosta, im więcej zainwestujemy naszych pieniędzy czy też oszczędności na lokacie tym nasze zyski będą wyższe. O to przykład. Załóżmy, że wpłacamy na lokatę oprocentowaną w wysokości pięciu procent sto złotych. Kres naliczania oprocentowania wynosi pół roku, i wówczas po upływie sześciu miesięcy nasz wzrost wyniesie równe pięć złotych. A teraz załóżmy, że na tę samą lokatę bankową wpłacimy równy tysiąc złotych, czyli dziesięć razy więcej. W tej sytuacji wzrost naszego zysku będzie znaczny, bo aż, dziesięciokrotny, czyli nie pięć złotych a już pięćdziesiąt złotych. Zatem jasno widzimy, że liczby nie kłamią i im więcej zostanie zainwestowane pieniędzy w lokatę bankową tym nasze zyski będą wyższe.

Czytaj więcej »

Idea gotówkowych kredytów.

Idea kredytów gotówkowych była jedna, przynosić zyski obu stronom, czyli nie jako stworzyć ekonomiczna symbiozę, na której zyski będą ponosić instytucje bankowe oraz kredytobiorcy. Nim jednak przejdziemy do szczegółów i bliżej przyjrzymy się idei, jaka przyświeca kredytom gotówkowym, wcześniej powinniśmy odpowiedzieć sobie na inne, bardzo podstawowe pytanie. Dziś kredyty te są niezwykle rozpowszechnione, ale to nie znaczy, że każdy je rozumie i wie, z czym to się przysłowiowo je. To też dobrze jest postawić na początku sprawę jasno. Kredyty gotówkowe to te kredyty, które są w całości wypłacane tylko i wyłącznie gotówką. Jest to jedna duża grupa kredytów, druga grupa to kredyty bezgotówkowe, ale nimi nie będziemy się zajmować. To też wracając do kredytów gotówkowych, one się od siebie różnią na wielu szczeblach, chociażby na płaszczyźnie oprocentowania czy po prostu czasu spłaty, nie mniej jednak wszystkie posiadają ten jeden wspólny mianownik a mianowicie, są w całości wypłacane właśnie gotówka. Stąd też mają taką a nie inną nazwę, czyli właśnie gotówkowe kredyty.

Czytaj więcej »

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe to pojęcie ogólnie znane, nie mniej jednak wielu przypadkach trochę wypaczone, co nie jest dobre ani dla kredytów gotówkowych, ani dla kredytobiorców ani oczywiście dla banków, które z kolei oferują nam kredyty gotówkowe. Czasem bywa tak, że w obliczu błędnych informacji wiele osób obawia się kredytów gotówkowych, obawia się sięgać po owe kredyty, dlatego należy to zmienić, ponieważ kredyty gotówkowe są jak najbardziej pozytywne i pomogą nam w pokonaniu wielu przeszkód życiowych, jedyne, co musimy zrobić to odwiedzić najbliższą placówkę bankową i zapytać o ofertę kredytową, dalej wybierzemy taką ofertę kredytu gotówkowego, która będzie najbardziej odpowiadać naszym potrzebom i możliwościom, ponieważ każdy ma inne możliwości i potrzeby. Tutaj pamiętajmy, że pracownik banku pomoże nam i doradzi, jeżeli czegoś nie będziemy wiedzieć, lub rozumieć. Teraz dla lepszego pojęcia kredytu gotówkowego wyjaśnijmy sobie, czym właściwe jest ten kredyt gotówkowy, o którym tyle się mówi i mówi się w różny sposób, raz bardziej przyjazny a raz mniej przyjazny. Kredytem gotówkowym, nazwiemy każdy kredyt, który będzie w całości wypłacony właśnie o owej gotówce. Nie jest tutaj tak ważne, czy będzie wysoko oprocentowany, czy też nisko oprocentowany, nie jest też tak ważne, czy będzie miał dłuższy czy krótszy czas spłaty, ważne, że jeżeli będzie wypłacany w całości gotówką to będzie należał do kredytów gotówkowych. Doskonały przykładem będzie kredyt studencki tak dziś popularny i ceniony przez Polaków i Polskie rodziny. Dla uzupełnienia pełnego obrazu kredytów należy również dodać, że istnieje druga bardzo ważna grupa kredytów i są to kredyty bezgotówkowe, czyli na przykład takie, które będą przelane na nasze konto bankowe. Trzeba tutaj zaznaczyć, że dziś nie każdy posiada konto bankowe, chociaż może to się wydawać niesamowite, ale tak jest, to też już na starcie kredyty gotówkowe zyskują przewagę na kredytami bezgotówkowymi. Teraz, kiedy posiadamy już pewne podstawowe informacje o kredytach możemy przejść o kilka kroków dalej.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy jest dziś tym, co w nie pewnych czasach daje nam troszkę więcej pewności, czasem więcej niż tylko troszkę, dużo zależy od nas samych i od tego jak wykorzystamy ów kredyt gotówkowy. Dziś w dobie poszukiwania pracy, ciągłego poszukiwania pracy, dziś w dobie wielu licznych wydatków i potrzeb, które się rodzą, ponieważ takie jest życie i należy jakoś owym przeszkodom i wyzwaniom sprostać, bo o to chodzi w naszym życiu i naszej egzystencji. Właśnie do tego by owym wyzwaniom i troskom sprostać potrzebny często jest nam kredyt gotówkowy a w zasadzie pieniądze uzyskane z tytułu otrzymanego kredytu gotówkowego. Jeżeli wykorzystamy je w odpowiedni sposób, wówczas na pewno nasze życie odmieni się na lepsze, bo kredyt gotówkowy właśnie jest po to by odmienić nasze życie na lepsze. Taka jest idea kredytu i taka była, kiedy go tworzono, oczywiście to jest jedna strona medalu, ponieważ druga to ta, która przynosi korzyści także instytucjom bankowym, czyli z jedne strony to kredytobiorca czerpie wyraźne korzyści a z drugiej strony jest to bank, ostatecznie gdyby banki nie miały korzyści z udzielania kredytów gotówkowych to by ich najzwyczajniej w świecie nie udzielały, takie są fakty i takie są realia rządzące ekonomicznym światem. Widzimy, że kredyt gotówkowy jest nie jako formą, pewną formą symbiozy ekonomicznej, na której to symbiozie korzyści czerpią wszystkie strony, to ważne, ponieważ dzięki temu zaufanie społeczne nieustannie wzrasta i Polacy oraz Polskie rodziny coraz częściej sięgają po ten właśnie kredyt. Wiele Polskich rodzin może potwierdzić, że kredyt gotówkowy uratował im życie, dosłownie i w prężności, takie są fakty a te fakty jeszcze mocniej i bardziej dobitnie nam pokazują prawdziwe oblicze kredytu gotówkowego, oblicze, które jest bardzo pozytywne i można powiedzieć, bardzo ludzkie. Po dobre oferty zajrzyj na polecaną przez nas stronę portalbankowy.info/ na niej dostaniesz najlepsze kredyty.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy to korzyść dla obu stron.

Kredyt gotówkowy jest czymś, co przynosi korzyść dla obu ze stron, czyli z jednej strony dla banku, a z drugiej strony dla samego kredytobiorcy. To fakt niezaprzeczalny, potwierdzony przez wiele sytuacji życiowych i oczywiście potwierdzony przez samą ekonomię. Bank dzięki kredytowi gotówkowemu zyskuje dodatkowego klienta, i oczywiście dodatkowe pieniądze, który otrzyma w momencie, w którym kredytobiorca zacznie spłacać zaciągnięty kredyt, zacznie go spłacać wraz z naliczonymi odsetkami. Natomiast, jeżeli chodzi o kredytobiorcę, to może on dzięki uzyskanym pieniądzom zacząć realizować swoje plany i zamiary. Trzeba tutaj jasno stwierdzić, że w wielu przypadkach, ów kredyt pomógł wielu osobom zrealizować konkretne działania, jak chociażby założenie własnej działalności gospodarczej. Co ważne, bez środków uzyskanych dzięki kredytowi gotówkowemu, dana osoba nie byłaby w stanie ruszyć ze swoimi pomysłami. Widzimy, wiec, że kredyt gotówkowy to nie jako symbioza ekonomiczna, na której zyskują obie strony. Co ważne, jeżeli kredytobiorca będzie zadowolony z wszelkich kwestii związanych z owym kredytem to najprawdopodobniej w przyszłości ponownie wróci i zaciągnie kolejny kredyt gotówkowy. Jest wiele przypadków z życia, które ową tezę potwierdzają. Dużo osób dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki mogło zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, dlatego to tylko jeszcze mocniej mobilizuje by owe działanie powtórzyć, by raz jeszcze zdecydować się na kredyt gotówkowy i odwiedzin ponownie bank.

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy jak rozsądnie dobrać ofertę finansową

Dziś można zdecydować się na kredyt gotówkowy, warto jest jednak wiedzieć, że jest to szeroka oferta i każda decyzja powinna być odpowiednio przemyślana. Nie warto jest podejmować nieprzemyślanych decyzji, gdyż może to prowadzić do przykrych konsekwencji. Kredytów gotówkowych jest kilka, a więc jest szansa znaleźć dla siebie najkorzystniejszą propozycję, ale pierw trzeba dokładnie wdrążyć się w temat. Kiedy jest rzeczywiście racjonalne podejście do ofert finansowych to też spora szansa na zadowalającą transakcję. Jest duże zainteresowanie kredytem gotówkowym choć przecież mówi się iż poziom funkcjonowania jest wysoki. Niekiedy jednak taki dodatkowy zastrzyk pieniądza potrafi bardzo się przydać. Decydując się na kredyt gotówkowy trzeba wiedzieć, że po podpisaniu umowy osoba zainteresowana staje się kredytobiorcą, czyli ma konkretne zobowiązania wobec wybranej instytucji bankowej. Kiedy jest konsekwencja czyli dobranie odpowiedniej formy finansowej jak również oddawanie długu, wtedy też nie ma żadnego ryzyka. Na początek zaleca się przeanalizować najczęściej wybierane kredyty gotówkowe, aby sprawdzić na czym te kwestię polegają oraz co należy zrobić, by również stać się klientem i skorzystać z tego wysokiego poziomu pieniądza. Zobacz to pożyczki gotówkowe z najlepszym oprocentowaniem w sieci.

Czytaj więcej »