• |  
           

Kredyt gotówkowy dla firm

Opublikowano w 2018-01-23
Napisany przez Site Owner

Często głównym źródłem finansowania dla firm, zwłaszcza na start jest kredyt gotówkowy. Jeżeli dopiero ruszamy z biznesem, potrzeby środków na budowę nowych pomieszczeń dla naszej firmy, chcemy zainwestować w istniejące już nieruchomości, potrzebujemy zakupić samochód, lub też inny sprzęt niezbędny do rozwoju naszej firmy przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju instytucje finansowe, które w swojej ofercie mają różnego rodzaju kredyty przeznaczone specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, sprawdź porównanie kredytów gotówkowych www.niskarata.org.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Jeżeli chcemy zapewnić sobie płynność finansową, wybór tego typu produktu bankowego jest dobrym rozwiązaniem. Istnieją różne typy kredytu bankowego przeznaczone dla firm, jednym z nich jest kredyt inwestycyjny. Jest to forma kredytowania przeznaczona raczej dla większych przedsiębiorstw, jej celem jest powiększenie, lub odtworzenie przez firmę majątku stałego, finansuje ona na przykład zakup udziałów w innych przedsiębiorstwach, papierów wartościowych itp. Warunkiem jego uzyskania jest przeprowadzenie przez bank pozytywnej analizy ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa, który o kredyt się ubiega. Jeżeli chodzi o wypłatę kredytu inwestycyjnego, to może przybierać ona różne formy. Może być wypłacona w całości, w określonych wcześniej równych transzach, lub też może przyjąć postać linii kredytowej.

Rodzaje kredytów dla firm

W ofercie dla firm znajduje się również kredyt hipoteczny, nie różni się on niczym od kredytu hipotecznego przyznawanego osobom prywatnym, może być zastrzykiem gotówki na zakup, czy też modernizację jakiejś nieruchomości. Tak samo jak w przypadku osób prywatnych zabezpieczeniem kredytu staje się nieruchomość. Kredyt taki przyznawany jest zazwyczaj w dużo wyższej sumie, niż te tradycyjne kredyty gotówkowe, ale co za tym idzie długość jego spłaty jest zdecydowanie dłuższa. Ostatnią formą kredytu dla firm jest kredyt obrotowy. Ten typ kredytu służy dofinansowaniu bieżących spraw firmy, na przykład opłacimy za jego pomocą pracowników, czy też bieżące rachunki. Kredyt ten przyznawany jest w formie kredytu odnawialnego, często przyjmuje formę debetu, na kwotę wcześniej określoną w umowie. Warunkiem uzyskania takiego kredytu jest jednak bardzo dobra, o ile nie idealna historia kredytowa firmy. Jak widać oferta kredytów dla firm jest szeroka, należy wziąć pod uwagę, że często firma ma możliwość uzyskania kwoty znacznie wyższej niż osoba prywatna, a i wysokość oprocentowania bywa znacznie niższa. W szerokiej ofercie produktów kredytowych każdy ma szansę znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.