• |  
           

Czy wiele kredytów jednocześnie to dobry pomysł?

Zaciąganie wielu kredytów jednocześnie to praktyka niezwykle popularna, a współczesny system dokonywania zakupów to zdecydowanie ułatwia. Czy bazowanie na wielu kredytach w budżecie gospodarstwa domowego to jednak dobry pomysł? W artykule podyskutujemy o wadach i zaletach podobnego rozwiązania, a także o najważniejszych technikach restrukturyzacji, jeżeli już nie radzisz sobie z regulowaniem kilku rat jednocześnie.

Nadmierne zadłużenie pod kontrolą – na jakich warunkach?

Standardowo pożyczka krótkoterminowa, czy inny rodzaj zobowiązania poprawia moc nabywczą gospodarstwa domowego, a to kluczowa kwestia do zrozumienia zalet wszystkich kredytów. Im więcej pożyczek bierzesz na siebie, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego zaspokojenia najważniejszych potrzeb domowników. Oczywiście do udzielenia kredytu potrzebujesz pozytywnej zdolności kredytowej, a przy nadmiarze pożyczek trudno mówić o racjonalnej współpracy z bakami detalicznymi, czy firmami pożyczkowymi. W pewnym punkcie wpadasz po prostu w kategorię niewypłacalności, a żadna poważna instytucja finansowa nie zaspokoi potrzeb takiego kredytobiorcy. Nad nadmiernym zadłużeniem warto zatem zapanować. Optymalna struktura to kredyt hipoteczny, pożyczki krótkoterminowe, ewentualnie limity na kartach kredytowych, z których korzystasz tylko od czasu do czasu, chociażby podczas świąt. Kredytobiorcy przy nadmiernym obciążeniu zobowiązaniami zgłaszają wiele problemów. Przede wszystkim niektórzy kredytobiorcy, dość duży procent zapomina w końcu o spłacie niektórych rat, co wywołuje negatywne konsekwencje w historii współpracy z bankiem. Dochodzi do tego dyskomfort psychiczny, zróżnicowane oprocentowanie, często niekorzystne, trudne formalności przy rozwiązywaniu umowy. Aby uniknąć wskazanych obszarów ryzyka warto przemyśleć potencjał konsolidacji kredytów.

Konsolidacja kredytów, na czym właściwie polega?

Akurat konsolidacja to bardzo ciekawe narzędzie restrukturyzacyjne, ponieważ obejmuje właściwie dowolny rodzaj zobowiązania, bez limitów kwotowych. Oczywiście limit zawiera się w wartości wnoszonego do konsolidacji zabezpieczenia, którym standardowo staje się nieruchomość. Kredyt konsolidacyjny o hipotecznym charakterze wyróżnia się dużą skalą, szybkością stabilizacji zadłużenia domowego, bardzo niskim oprocentowaniem w stosunku do klasycznych pożyczek gotówkowych. Przy konsolidacji warto zwrócić uwagę na kilka elementów, aby uniknąć problemów ekonomicznych w przyszłości. Przede wszystkim uważaj na to, aby nowa rata okazała się niższa od dotychczasowych. Dzięki temu przywrócisz błyskawicznie komfort obsługi zobowiązania. Jedna rata to ogromna zaleta i wyzwala prawdziwy potencjał ekonomiczny gospodarstwa domowego.

Popularne metody restrukturyzacji kredytów

Większość banków detalicznych aktualnie wprowadza konsolidację kredytów jako opcję dla kredytobiorców znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej. Inne rozwiązania restrukturyzacyjne niezwykle popularne w krajowych warunkach to wakacje kredytowe, refinansowanie zadłużenia, a ostatecznie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niektórzy kredytobiorcy uzupełniają również dotychczasowe umowy o nowe zapisy, aby zoptymalizować terminy spłat, czy wysokość rat. Bankom naturalnie opłaca się wyrównanie współpracy, co prowadzi do dodatkowego zarobku. Restrukturyzacja przez konsolidację to długoterminowa perspektywa, gdzie delikatnie rośnie koszt obsługi zobowiązania w zamian za bardzo niską wartość miesięcznej raty. Czy twoim zdaniem wiele kredytów jednocześnie to opłacalna perspektywa?

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.