• |  
           

Metody restrukturyzacji zadłużenia najpopularniejsze w kraju

W Polsce dochodzi do zwiększenia wskaźnika zadłużenia gospodarstw domowych. Większość budżetów domowych obciąża naturalnie kredyt hipoteczny stanowiący często jedyną szansę na normalne funkcjonowanie. Z drugiej strony rodziny wykorzystują kredyty krótkoterminowe, typowo konsumpcyjne, aby sprostać różnym wymaganiom otoczenia. Z tego powodu warto zawczasu zapoznać się z popularnymi metodami restrukturyzacji zadłużenia. Dzięki temu unikniesz wielu problemów ekonomicznych, sprawdź ranking najlepszych ofert na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Podstawowa metoda restrukturyzacji zadłużenia na poziomie gospodarstwa domowego polega po prostu na zmianie warunków dotychczasowej umowy. Można to zrobić, jeżeli posiadasz tylko jedno zobowiązanie, np. długoterminowe i chcesz spłacać mniejsze raty. W takich warunkach bank detaliczny z reguły przychyla się do wniosku. Mniejsza rata podnosi jednak całkowity koszt spłaty. Z tego powodu bardzo ostrożnie warto podchodzić do analizy zdolności kredytowej, szczególnie w dłuższym okresie. Przy wielu zobowiązaniach sprawdza się konsolidacja kredytów. To rozwiązanie bardzo popularne, łatwo dostępne, często z bonusami w postaci dodatkowych środków na dowolne potrzeby konsumpcyjne. W ramach konsolidacji otrzymujesz bardzo niską ratę, uśrednione oprocentowanie, wsparcie formalne przy zamykaniu zobowiązań. Z reguły konsolidacja to znacznie większy komfort psychiczny, bo obciążenie tylko jednym długiem jest lepsze od organizacji wielu płatności, często w różnych terminach. Konsolidacja jest dostępna dla kredytobiorców z pozytywną zdolnością kredytową. Wielu kredytobiorców przechodzi również na tzw. wakacje kredytowe. Czym się charakteryzuje wskazane narzędzie? Na wakacjach kredytowych przez pewien czas nie płacisz w ogóle rat, jednak oprocentowanie nalicza się od całkowitej, także niespłaconej kwoty. To rozwiązanie win – win, biorąc pod uwagę interesy kredytobiorców i kredytodawców. Wakacje kredytowe to z reguły opcja w większości umów kredytowych. Bank informuje, że kredytobiorca posiada po prostu takie możliwości i nie odczuje przy tym żadnych konsekwencji formalnych. To zatem bardzo dobra wiadomość. Pamiętaj, że restrukturyzacja kredytów jest elastyczna i wymaga negocjacji z różnymi instytucjami. Wiele firm specjalizuje się obecnie w procesie oddłużania, negocjuje z wierzycielami, poprawia zdolność kredytową, bada wskaźniki ekonomiczne budżetu domowego. Najpoważniejsza metoda restrukturyzacji to naturalnie ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Konsolidacja kredytu to szybka w zastosowaniu metoda restrukturyzacji, jeżeli posiadasz w budżecie domowym więcej niż jeden kredyt gotówkowy, chwilówkę. Wakacje kredytowe to natomiast dogodna opcja dla wszystkich zadłużonych długoterminowo. Upadłość konsumencka to najmniej popularna metoda restrukturyzacji, niedostępna dla wszystkich kredytobiorców. Niszowe podejście dotyczy refinansowania długu, czy po prostu podpisywania aneksów do dotychczasowych umów. Jakie metody restrukturyzacji kredytów uznajesz za najbardziej wartościowe?

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.