• |  
           

Oszczędzanie za pomocą lokat bankowych

Opublikowano w 2019-06-10
Napisany przez Site Owner

Jak się okazuje opłacalność lokat to bardzo zmienny czynnik i nie zawsze opłaca się umieszczać pieniądze na lokatach, a z drugiej strony nie zawsze opłacalne jest inwestowanie na rynku kapitałowym. A zatem jak prawidłowo podejść do oszczędzania na lokatach bankowych, aby uniknąć problemów i aby było to dla nas opłacalne sprawdź oferty na http://www.lokatapremium.pl/.

Lokata bankowa jest opłacalna owszem ale tylko przy rosnącej kwocie dyspozycyjnych oszczędności . Im mamy więcej oszczędności tym większe szanse otrzymanie od banku lepszych warunków oraz wyższego oprocentowania. W sektorze bankowym pojawiają się również instytucje gremium które obsługują wyłącznie klientów z wysoką nadwyżką kapitałową. Oszczędzanie na lokatach bankowych opłacalne jest przy kwotach na poziomie 100, 200, 300 tysięcy złotych , choć niestety kwoty te zazwyczaj nie są do dyspozycji dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Inna kwestia to maksymalne wydłużenie okresu założenia lokaty bankowej. Dzięki takiej decyzji otrzymamy dużo lepsze oprocentowanie depozytu terminowego, z drugiej jednak strony ograniczymy swoją płynność. Zakładając lokatę bankową i zrywając ją przed zakończeniem okresu trwania umowy tracimy wszystkie wypracowane do tej pory odsetki . Ogromną bolączką jeżeli chodzi o lokaty bankowe jest także podatek od zysków kapitałowych choć być może niebawem coś się zmieni w tej kwestii, wówczas z pewnością więcej osób zdecyduje się na oszczędzanie poprzez lokaty. Jak się okazuje oszczędzanie na lokatach bankowych opłacalne jest tylko przy wysokich stopach procentowych i przy stosunkowo niskiej inflacji. Niestety obecna gospodarka znajduje się w okresie bardzo niskich stóp procentowych co nie zachęca do oszczędzania w taki sposób.

Są na szczęście również inne metody na podniesienie oprocentowania lokaty bankowej, należą do nich między innymi wykorzystacie promocyjnych depozytów oszczędnościowych, korzystanie z wielu usług w danym banku detalicznym, co będzie otwierało nam pole do negocjacji z danym bankiem na temat lepszych i korzystniejszych dla nas warunków. Mamy również możliwość wyboru konkretnego rodzaju lokaty dedykowanej głównie specjalistom branżowym np. lekarzom, prawnikom, posiadaczom działalności gospodarczej czy również informatykom.

Mimo wielu wad i zalet lokat bankowych wiele osób i tak korzysta z takiego rozwiązania, mimo, że czasami okazuje się że nie jest to zbytnio opłacalne i zdecydowanie lepszą inwestycją byłoby ulokowanie swojego kapitału np. W nieruchomości bądź też w inny kapitałowy sposób .

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after kwartał has been disabled.