• |  
           

O czym możesz nie wiedzieć wybierając kredyt samochodowy?

Opublikowano w 2019-08-02
Napisany przez Site Owner

Zakup samochodu to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu, ale to nie problem, jeżeli zdecydujesz się na kredyt celowy. Czego możesz jednak nie wiedzieć o kredycie samochodowym, a co może stanowić o przewadze takiej umowy nad leasingiem lub zwykłym najmem?

Lojalnościowa struktura współpracy z bankami motoryzacyjnymi

Bardzo popularna praktyka to współpraca banku detalicznego z dealerem, co pozwala na wypracowanie warunków preferencyjnych obsługi zobowiązania. Dealerzy obiecują też przy ratach balonowych odkupienie pojazdu po cenach rynkowych. To umożliwi wybór nowego samochodu dosłownie po kilku latach bez potrzeby angażowania własnej gotówki. Najczęściej kwota ze sprzedaży wystarczy, aby pokryć ostatnią ratę balonową i pierwszą ratę nowego kredytu samochodowego. Można w tym przypadku mówić o podstawowym budowaniu lojalności.

Wysoka elastyczność dopasowania formy zadłużenia

Kredyt samochodowy nie dotyczy tylko aut osobowych, dostawczych. Możesz zainwestować bez problemu w motorówki, skutery, a nawet ciągnik rolniczy z ważnym dowodem rejestracyjnym. Kredyt samochodowy obejmuje pojazdy nowe lub używane i daje dużą elastyczność. Kredyt samochodowy to jedna z najbardziej dopracowanych form zadłużenia w bankowości detalicznej. Wielu klientów skarży się na spore formalności, ale nagroda za ich dopełnienie to znacznie niższe oprocentowanie w stosunku do zwykłej pożyczki gotówkowej. Po spłacie kredytu samochodowego ten należy całkowicie do ciebie, czego nie można powiedzieć o leasingu. W Polsce panuje pewien kult posiadania. To dotyczy samochodów, nieruchomości, sprzętów domowych. Kredyt samochodowy w większości analiz wygrywa z leasingiem i najmem, nawet na potrzeby klientów biznesowych. Nie ma również problemu, aby kredyt samochodowy zaciągnąć we dwie osoby z pozytywną zdolnością kredytową.

Skieruj się do banku motoryzacyjnego

Bank powiązany z ulubioną marką samochodową to najlepszy partner, ponieważ zapewnia preferencyjne warunki serwisowania, ubezpieczenia, a nawet potencjalnej sprzedaży pojazdu. Jeżeli, aż tak bardzo nie cenisz własności i chcesz, co jakiś czas zmieniać samochód na coraz lepszy model zainteresuj się ratami balonowymi na 3-4 lata. Kredyt samochodowy to sprawdzona alternatywa dla leasingu i najmu.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.