• |  
           

Dla kogo jest kredyt gotówkowy?

Opublikowano w 2020-05-22
Napisany przez Site Owner

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe. Mają wiele zalet jak i wad, jednak największymi z zalet kredytów gotówkowych są łatwość i szybkość otrzymania z minimum formalności. Dlatego też są najlepszą opcją dla ludzi o stosunkowo niskich dochodach na bieżącą konsumpcję, na gaszenie bezpośrednio wynikłych pożarów. Mamy co najmniej dwie grupy ludzi, których biorą kredyty gotówkowe. Jedni biorą bo muszą drudzy biorą bo chcą, wejdź wybrać i Twoją najlepszą ofertę na NiskaRata.org.

Kredyty gotówkowe dla tych co muszą a nie mają za bardzo innych opcji lub po prostu brakuje im niewielkiej ilości pieniędzy na niewielki okres czasu. Kredyty gotówkowe są wprost stworzone dla takich ludzi. Przeważnie są to ludzie o niskich dochodach i niezbyt dobrym planowaniu. Tacy ludzie przeważnie nie mają rezerw bo albo nie mają na to ochoty albo sytuacja nie pozwala. Jeśli wyniknie jakaś sytuacja losowa wtedy w sakwie pusto a wydatek trzeba pokryć. Osoby takie zazwyczaj mają jakieś źródło dochodu, bo inaczej nie dostali by żadnego kredytu. jednak źródło to nie jest zbyt obfite, może to być jakaś renta czy najniższe wynagrodzenie do podziału na całą rodzinę. Jeśli w takiej rodzinie zepsuje się lodówka to takie jedzenie trzeba gdzieś trzymać bo się popsuje. Szczególnie jeśli jest to lato. Z takim wydatkiem nie ma za bardzo jak czekać do kolejnego miesiąca szczególnie że zakup lodówki często trzeba rozłożyć na kilka miesięcy bo z czegoś przecież trzeba żyć. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się kredyt gotówkowy, którego raty można rozłożyć nawet na kilka lat. Oczywiście sytuacji losowych może być nieskończona ilość. Wielu ludzi mieszka na wsi gdzie nie dojeżdżają zbyt często autobusy, wówczas jedyną słuszną metodą dostania się do pracy jest posiadanie samochodu. Jeśli taki samochód się zepsuje to zostaje rower ale jeśli jest to dodatkowo zima to sytuacja staje się niezbyt ciekawa a naprawy samochodów czasami bywają całkiem kosztowne i sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Często ciężko taką naprawę pokryć jedną wypłatą dlatego można wziąć kredyt gotówkowy. Często po ludziach chodzą wypadki jak na przykład utrata pracy, i w tym momencie zaczynają się schody ponieważ konsumpcji bezrobotnych z pewnością kredyt gotówkowy nie pokryje ze względu na brak dochodów czyli brak zdolności kredytowej i dlatego opcja ta nie nadaje się dla osób bez dochodów.

Skoro pierwszą grupę stanowią ci co muszą w drugiej znajdą się wszyscy ci, którzy nie muszą a chcą. Na pierwszym miejscu zapewne znajdą się nieco ubożsi wakacjowicze. Często gdy zarabiamy najniższą krajową ciężko jest odłożyć kilka tysięcy złotych na wakacje, a jeszcze jak chcemy gdzieś pojechać dwa razy w roku to już w ogóle, tutaj całkiem niezłą opcją jest kredyt gotówkowy. Nie mają wystarczającej ilości pieniędzy można wziąć kredyt gotówkowy i pojechać na wakacje a później spłacać taki kredyt miesiącami. Warto tutaj zauważyć że dla kogoś słabiej zorganizowanego taki kredyt jest znacznie ciekawszą opcją ponieważ znacznie łatwiej jest spłacać kredyt na kilka tysięcy złotych niż nazbierać taką kwotę. W końcu jeśli na początku miesiąca odejmuje od wypłaty pewną kwotę to jest łatwiej niż odkładać na koniec miesiąca bo tak nie kusi. Jest też spora grupa ludzi, którzy chcą się po prostu pokazać. Na coś ich nie stać a chcą to mieć i pokazać że ich stać. Najpopularniejszym przykładem takeij sytuacji jest zakup nowego samochodu. Przeważnie przeciętnego Kowalskiego stać na jakiś dziesięcioletni używany samochód jeśli jest oszczędny. Ale po co kupować stary samochód jak można kupić nowy biorąc kilkadziesiąt tysięcy kredytu gotówkowego.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.